KOM.cz
Webhosting od 32,- Kč/měs (php, CGI, SSI, MySQL, subd., konference + řídící panel info
Domény .com, .net, .org za pouhých 300,- Kč/rok, zřizovací poplatek 0,- Kč ! info
Domény VašeFirma.kom.cz nyní zdarma. Nemusíte mít hosting u nás! info
Úvod     Objednávka     Webhosting     Tvorba WWW     Domény     Řídící panel     Ceník     Reference     Podpora    
Hostují u nás:
Hostujeme 489 domén, např.:

Proč hostují u nás:

Podrobný popis novinek

 • 3.11.04 Webová továrna startuje. Dnešním dnem byl spuštěn společný projekt několika subjektů, z nichž jedním je i KOM.cz. Projekt nese název Webová továrna a bude nadále zastřešovat mmj. i webhostingové služby KOM.cz.
  Bližší informace o projektu Webová továrna naleznete zde.
 • 25.2.04 změněna antivirová politika. Doposud náš server veškeré příchozí emaily obsahující virus odmítal přijmout s odpovídající chybovou hláškou. Kdyby všechny mejlové servery na síti fungovaly standardně, tak by se tato hláška dostala až k odesílateli mejlu s virem. Ten by věděl, že má virus a že jeho zpráva nedošla tam kam ji posílal. V nedávné době se však začínaly množit případy, kdy si zákazníci stěžovali, že tato chybová zpráva původnímu odesílateli nebyla doručena. Což je způsobeno pochybným chováním mailserverů některých providerů, kteří tyto zprávy o nedoručeném emailu (Bůh ví proč) zahazují, místo toho aby je doručili.
      Proto jsme změnili nastavení tak, aby náš server email s virem přijal, nakažený soubor ze zprávy odstranil a doručil ji příjemci společně s upozorněním, že email byl modifikován. Současně tento email pošle i odesílateli, aby věděl, že má v počítači virus a že zpráva došla upravena. Takovéto emaily mají na začátek předmětu doplněn text *** VIRUS ***, což můžete využít k automatickému mazání těchto emailů Vaším emailovým klientem. V budoucnu plánujeme možnost konfigurace tohoto chování přes řídící panel.
 • 15.11.03 spuštěn vlastní záložní mailserver. Záložní mailserver slouží k tomu, aby přijímal zprávy posílané do Vaší domény v případě výpadku hlavního mail serveru. Záložní mailserver má adresu mail2.kom.cz, pokud se Vám o vedení DNS záznamů stará naše firma, potom nejsou z Vaší strany nutné žádné další kroky. Pokud se o vedení DNS záznamů staráte sami, je nutné pro správnou funkci vložit záznam MX 20 mail2.kom.cz
 • 14.10.03 nový design. Bez komentáře. Na první pohled nezpozorovatelnou novinkou v této verzi je, že nyní se počet hostovných domén zobrazuje online. Doposud tomu tak nebylo.
 • 14.10.03 odstraněny některé nedostatky v objednávce. Při chybném zadání údajů, kdy si aplikace vyžádala úpravu některého údaje, se nepředvyplňovali některé dříve zadané údaje. To způsobovalo, že si občas někdo objednal službu kterou nechtěl a musel se registrovat znovu. Týkalo se volby druhu webhostingu a TLD.
      U některých druhů webhostingů se vytvářeli účty s větší diskovou kvótou, než jakou si zákazník objednal. Bylo to způsobeno tím, že některé tarify byly přidávany na poslední chvíli před přechodem do ostrého provozu. Nyní je u tvorby nových účtů opraveno. Kvóty stávajících účtů budou změněny v dohledné době.
 • 13.10.03 upraveno stahování záloh z řídícího panelu. U některých verzí prohlížečů fungovalo, ale s příchodem novějších verzí MSIE u nich přestalo fungovat. Nyní by mělo být v pořádku ve všech prohlížečích. Pokud někdo narazí na problémy, nechť nás kontaktuje prosím.
 • 13.10.03 vytváří se indexová stránka k statistikám. Ve skutečnosti se vytváří tři. Jedna hlavní do nejvyššího společného adresáře, kde vznikne rozcestník na statistiky komstats a analog. V obou těchto adresářích se založí indexová stránka vzhledu kalendáře, kde je možné klikat na den nebo měsíc a poté se zobrazí příslušná statistika. Odkazy jsou uváděny relativně, proto bude fungovat i po stažení na lokál. V případě, že již v některém adresáři existuje stránka s názvem index.html, potom nedojde k vytvoření indexové stránky. Indexové stránky se aktualizují každý den po půlnoci.
 • 10.10.03 zprovozněn náš vlastní sekundární DNS ns2.kom.cz. Pokud se o nastavení DNS serverů u své domény staráte sami, proveďte prosím změnu sekundárního DNS na ns2.kom.cz. Zákazníky, kterých se to týká budeme kontaktovat, ale mohou tak učinit již nyní. Změna nastavení u domén, které jsme registrovali mi a o něž se též staráme, proběhne v nejbližší době.
 • 7.10.03 opraven webmail u několika účtů, kde nefungoval. Jednalo se asi o 6 účtů kde webmail nefungoval v důsledku nedávného navýšení bezpečnosti systému. Tehdy byla ubrána práva k adresáři /pops, takže k němu webmail nemohl. Zákazníky, jichž se tato oprava týkala jsme o tom uvědomili.
 • 6.10.03 zavedena funkce "Zakázat doménový koš". Doménovým košem nazýváme tu funkci, kdy email adresovaný do Vaší domény na neexistující účet je předán do výchozí schránky - doménového koše. Některým zákazníkům tato funkce nevyhovovala, proto jsme přidali možnost v řídícím panelu zakázat tuto funkci. Pokud tak učiníte budou se emaily na neexistující adresu vracet s upozorněním, že adresát neexistuje.
 • 8.9.03 znovu spuštěn webmail. Byl odstaven jen kvůli otázkám bezpečnosti, tedy preventivně. Po provedení bezpečnostních kontrol byl opět zprovozněn.
 • 23.8.03 zlepšen výkon. Zejména u FTP, řídícího panelu a phpMyAdmina. Z důvodu bezpečnosti není možné prozradit bližší detaily.
 • 30.7.03 nový design
 • 24.7.03-17:15 přechod do ostrého provozu a zahájení reklamní kampaně
 • 1.5.03 zahájení testovacího provozu
 • 1.5.02 začátek vývoje aplikačního softwaru
Ověření domény:
doména:
v:

Hotline
Technická podpora:
tel.: 604 57 45 27
podpora@kom.cz

Novinky
více zde
3.11.04 Webová továrna startuje.
25.2.04 změněna antivirová politika.
15.11.03 spuštěn vlastní záložní mailserver mail2.kom.cz
14.10.03 nový design.
14.10.03 odstraněny některé nedostatky v objednávce
13.10.03 upraveno stahování záloh z řídícího panelu
13.10.03 vytváří se indexová stránka k statistikám
10.10.03 zprovozněn náš vlastní sekundární DNS ns2.kom.cz
7.10.03 opraven webmail u několika účtů, kde nefungoval
6.10.03 zavedena funkce "Zakázat doménový koš"
8.9.03 znovu spuštěn webmail
23.8.03 zlepšen výkon. Zejména u FTP, řídícího panelu a phpMyAdmina
30.7.03 nový design
24.7.03-17:15 přechod do ostrého provozu a zahájení reklamní kampaně
1.5.03 zahájení testovacího provozu
1.5.02 začátek vývoje aplikačního softwaru

Reklama